Nosferat Factory
2017-06-29 00:00:00
Recenzja fotoksiążki saal digital

Od dłuższego czasu trafiałem w sieciach społecznościowych na reklamę fotoksiążek firmy saal digital. Oferowali oni możliwość przetestowania swoich produktów w zamian za recenzję, jako że ciągle poszukuję nowych rozwiązań postanowiłem skorzystać z tej oferty.

Wybrałem 26 stronicową fotoksiążkę w rozmiarze 28x28 cm. z matowym wnętrzem i gładką błyszczącą okładką. Po wybraniu zdjęć rozpocząłem pracę w programie oferowanym przez firmę saal i trzeba przyznać że jest to program bardzo dobry. Jego obsługa jest prosta i przyjemna, mimo sporej ilości funkcji operowanie zdjęciami jest bardzo intuicyjne. W chwili kiedy wiedziałem już jak ma wyglądać projekt, jego wykonanie poszło szybko i sprawnie. Również za pomocą programu składa się zamówienie i dokonuje opłaty, i tutaj pierwsze potknięcie. Istnieje możliwość zapłaty jedynie kartą kredytową lub poprzez usługę PayPal, brakuje możliwości zwykłego przelewu lub popularnego w polsce PayU co uważam za sporą niedogodność.
Projekt wysłałem w piątek 16 czerwca, gotowy produkt znalazł się w moich rękach pięć dni później co uważam za dobry wynik zważając na przerwę weekendową.

Przejdźmy więc do najważniejszej części czyli samego wykonania fotoksiążki. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda w porządku, okładka dobrze spasowana, strony również, pierwsza i ostatnia z nich przyklejone są do okładki. Nie mam zastrzeżeń też co do jakości wydruku, kolory wiernie oddane, czerń taka jak należy, półtony przechodzą gładko. Niestety nie jest to produkt bez wad, a są nią strony które mimo sztywności są jednak dosyć giętkie. Po tygodniu zaczęły się wyginać, ich falowanie jest mocno widoczne przy zamkniętej książce. Spowodowane jest to prawdopodobnie sposobem łączenia stron, wydruki rozkładówek są klejone bezpośrednio ze sobą. Rozwiązaniem mogłoby być użycie dodatkowego materiału pomiędzy nimi który byłby odporny na takie efekty, zwiększyło by to jednocześnie grubość książki i nadało jej prestiżu.

Czy będę korzystał z usług saal digital? czas pokaże, przyznam że cena 200zł za taką fotoksiążkę jest trochę wysoka, istotna jest też kwestia trwałości, ale o tym będzie można się przekonać dopiero za jakiś czas.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do odwiedzenia strony www.saal-digital.pl